FLOWER POWER
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

+20
opiadc
nico.agat
simonaelena
Ella
vickylucia
Doina
Marmoset
miha
luiza
Mada
ozi
fdana
nicol
gomez99
Mirela
mihail
Gabriela
irina
ela
myky
24 participanți

Pagina 4 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Vin Apr 09, 2010 4:18 am

Nu uitam Smile
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  myky Vin Apr 09, 2010 11:38 am

deci, luati voi tot Very Happy Very Happy
sa le cresteti, sa le faceti mari, daca ma apuca iar damblaua cu hoya o sa am de unde sa iau. Very Happy
myky
myky
maestru gradinar

Mesaje : 1539
Data de inscriere : 02/06/2009

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  gomez99 Sam Apr 10, 2010 1:05 am

ofer o bouga roz de 3 ani (greu de trimis prin posta, numa radacina cu ceva pamint face vreo 3 kg).
la schimb cu clematita rosie/roz de gradina
OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 00000003

gomez99
maestru gradinar

Mesaje : 115
Data de inscriere : 25/03/2010

http://ro.fotoalbum.eu/gomez99

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Gabriela Sam Apr 10, 2010 2:52 am

Vreau si eu hoyaaaa....mai e ceva??? Cool , ati luat voi tot ? Crying or Very sad Crying or Very sad ??? Am H. pubicalyx Silver Pink .

Gabriela
maestru gradinar

Mesaje : 724
Data de inscriere : 03/06/2009
Varsta : 75
Localizare : Pascani

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  ozi Sam Apr 10, 2010 3:06 am

Daca vrei lastar de kerrii variegata si nu mai are, poti sa-l iei pe al meu. Si necunoscuta ti-o dau, daca o doresti.
ozi
ozi
maestru gradinar

Mesaje : 1114
Data de inscriere : 01/06/2009
Varsta : 32

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  gomez99 Sam Apr 10, 2010 8:41 am

bouga roz s-a dat

gomez99
maestru gradinar

Mesaje : 115
Data de inscriere : 25/03/2010

http://ro.fotoalbum.eu/gomez99

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Doina Sam Apr 10, 2010 12:26 pm

Luiza , daca mai este h waietii as vrea si eu kiss
Doina
Doina
maestru gradinar

Mesaje : 159
Data de inscriere : 27/03/2010

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  vickylucia Sam Apr 10, 2010 8:41 pm

luiza a scris:Am tot promis o lista cu hoya pe care vreau sa le dau. Iat-o :

Plante (mici sau mijlocii)

H. angustifolia Mirela
H. camphorifolia Mirela
H. cummingiana Mirela
H. curtisii Miha
H. GPS 3376 Miha
H. loheri
H. odorata/cembra - 2 buc Miha
H. padangensis Marmo
H. pubicalyx PS 282 Mirela
H. pubicalyx Silver Pink
H. sp Bogor - 2 buc Miha
H. rubida IML 1729 Miha
H. verticillata Miha
H. waietii
H. necunoscuta (am pierdut eticheta si am uitat numele) o sa incerc sa o identific Ozi

Butasi (pot sa ii trimit fara radacini sau ii inradacinez si ii trimit cu radacini)

H. compacta (toate 3 soiurile, simpla si variegate) Miha, Marmo
H. kerrii variegata Miha, Ozi, Marmo
H. odorata/cembra
H. tsangii
H. waietii
H. ariadnae (nu mai am eu dar am o prietena care mi-a spus ca o butaseste pe a ei) Miha

Las lista deschisa, cred ca mai adaug Smile
Aş dori şi eu, dacă mai ai, kerii variegata, wayetii, tsangii, pubycalix Silver Pink, verticiliata, loheri!

vickylucia
maestru gradinar

Mesaje : 145
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Sam Apr 10, 2010 11:01 pm

Doina - da, mai este waietii - planta
Gabriela - daca vreti plante inradacinate h. odorata/cembra, sp bogor si curtisii. Daca vreti si butasi - kerrii, compacta, waietii, tsangi, ariadnae
Vickylucia - butasi de kerrii variegata, wayetii, tsangii - da
- plante - pubicalyx Silver Pink si loheri - da (am spus in lista plantele sunt mici sau mijlocii)
- verticillata - nu
O sa pun o lista actualizata.


Ultima editare efectuata de catre luiza in Sam Apr 10, 2010 11:06 pm, editata de 1 ori
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Sam Apr 10, 2010 11:06 pm

Plante (mici sau mijlocii)

H. angustifolia Mirela
H. camphorifolia Mirela
H. cummingiana Mirela
H. curtisii Miha, Gabriela
H. GPS 3376 Miha
H. loheri Vickylucia
H. odorata/cembra - 2 buc Miha, Gabriela
H. padangensis Marmo
H. pubicalyx PS 282 Mirela
H. pubicalyx Silver Pink Vickylucia
H. sp Bogor - 2 buc Miha, Gabriela
H. rubida IML 1729 Miha
H. verticillata Miha
H. waietii Doina
H. necunoscuta (am pierdut eticheta si am uitat numele) o sa incerc sa o identific Ozi

Butasi (pot sa ii trimit fara radacini sau ii inradacinez si ii trimit cu radacini)

H. compacta (toate 3 soiurile, simpla si variegate) Miha, Marmo, Gabriela, Vickylucia (?), Ela (?)
H. kerrii variegata Miha, Ozi, Marmo, Gabriela, Vickylucia
H. odorata/cembra
H. tsangii Vickylucia Gabriela
H. waietii Vickylucia Gabriela
H. ariadnae (nu mai am eu dar am o prietena care mi-a spus ca o butaseste pe a ei) Miha, Gabriela, Ela


Ultima editare efectuata de catre luiza in Dum Apr 11, 2010 4:18 am, editata de 3 ori
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Gabriela Dum Apr 11, 2010 1:03 am

Luiza draga,eu sint multumita si fericita pt orice. Cum nu am niciunele din ce spui tu,iti dai seama cum le primesc!!!!
TOTUSI!!!! cum facem sa fim OK!! cu obrazul ???? nu ma simt bine numai sa vreau si sa nu dau .

Gabriela
maestru gradinar

Mesaje : 724
Data de inscriere : 03/06/2009
Varsta : 75
Localizare : Pascani

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Marmoset Dum Apr 11, 2010 1:27 am

Gabriela..., gand la gand! Luiza, cum ne luam revansa? Embarassed
Marmoset
Marmoset
maestru gradinar

Mesaje : 600
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  vickylucia Dum Apr 11, 2010 2:54 am

Sunt de acord cu Marmo! Eu cred totuşi că Luiza vrea un preţ, pt că ar fi jenant! pale
Luiza m-ai făcut atât de fericită cu aceste plante! Totuşi aş dori şi butaşi din compactele variegate( mauna loa şi regalis dacă ai), dar numai dacă se poate. Question

vickylucia
maestru gradinar

Mesaje : 145
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Dum Apr 11, 2010 3:17 am

Marmo si Gabriela, eu sunt multumita ca pot sa le trimit si ca cineva care iubeste plantele se bucura pentru ele.
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Dum Apr 11, 2010 3:19 am

Vicky, nu vreau absolut nimic pentru ele. In principiu pot sa iti dau din cele doua compacte. Am sa vad mai exact cand tai butasii si te tin la curent.
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  ela Dum Apr 11, 2010 3:24 am

luiza, daca este posibil, vreau si eu un butas de ariadnae si unul de hoya compacta variegata( am din cea obisnuita)
gabriela, eu ti-am trimis anul trecut, un butas de h.retusa( la vaslui, prin ani); daca a murit pot sa mai fac unul !
ela
ela
maestru gradinar

Mesaje : 407
Data de inscriere : 18/03/2010
Varsta : 66
Localizare : GALATI

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  vickylucia Dum Apr 11, 2010 4:14 am

Mulţumesc, Luiza eşti o scumpă! qqqq kiss kiss kiss

vickylucia
maestru gradinar

Mesaje : 145
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Dum Apr 11, 2010 4:17 am

Am notat, Ela Smile
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Doina Dum Apr 11, 2010 12:27 pm

Multumesc Luiza qqqq kiss
Doina
Doina
maestru gradinar

Mesaje : 159
Data de inscriere : 27/03/2010

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  myky Dum Apr 11, 2010 1:02 pm

luiza a scris:Am notat, Ela Smile

deci, tu aveai niste hoya sau o padure de hoya laughing ?
myky
myky
maestru gradinar

Mesaje : 1539
Data de inscriere : 02/06/2009

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Mirela Dum Apr 11, 2010 4:16 pm

Eu cred ca Luiza avea jungla. Basketball
Mirela
Mirela
maestru gradinar

Mesaje : 1693
Data de inscriere : 15/03/2010
Varsta : 55
Localizare : RO

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  myky Dum Apr 11, 2010 4:59 pm

si eu cred la fel. Very Happy
myky
myky
maestru gradinar

Mesaje : 1539
Data de inscriere : 02/06/2009

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Dum Apr 11, 2010 8:46 pm

cu multa placere tuturor qqqq .
cand eram la nr max de hoya erau vreo 70-80 (acum mai sunt vreo 50-60). mi-au murit o multime iarna asta, unele care imi erau foarte dragi (am inteles ca iarna asta a fost nasoala pentru majoritatea celor care au hoya, nu numai pentru noi) si am decis ca poate daca am mai putine, le observ mai bine si le vindec inainte de a fi prea tarziu. oricum am cateva specii pe care le caut de cativa ani (si pe care sper sa le capat primavara asta) si ma opresc (cu hoya Question ). am vorbit cu cineva in suedia si cred ca imi poate trimite doua din favoritele mele (microphylla si lobii black - am avut una si am ucis-o cu succes Mad ) si sper ca de la ted green sa capat inflata si spartioides.
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  miha Lun Apr 12, 2010 1:43 am

Succes Luiza...stiu cum e cand iti doresti ceva... qqqq Eu la hoya si streptocarpusi, parca le-as vrea pe toate...La mica distanta violetele si hibiscusii... Cu restul am s-o las mai usor... lol!
miha
miha
maestru gradinar

Mesaje : 227
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Gabriela Lun Apr 12, 2010 2:50 am

ela a scris:luiza, daca este posibil, vreau si eu un butas de ariadnae si unul de hoya compacta variegata( am din cea obisnuita)
gabriela, eu ti-am trimis anul trecut, un butas de h.retusa( la vaslui, prin ani); daca a murit pot sa mai fac unul !
Da,Ela,asa este. Butasul ala s-a plimbat mult pina a ajuns la mine,dar i-a mers bine,era frumos,dar,l-am pierdut. Pe toate plantele mele le-a afectat gerul din ian-febr. Nu am fost acasa si nu a avut cine mi le proteja. Mai erau si ude...Care au fost mai rezistente au scapat. Sarumina ca esti dispusa sa ma dotezi iar. Crede-ma ca ma lua rusinea sa-ti spun. kiss

Gabriela
maestru gradinar

Mesaje : 724
Data de inscriere : 03/06/2009
Varsta : 75
Localizare : Pascani

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 4 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum