FLOWER POWER
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

+20
opiadc
nico.agat
simonaelena
Ella
vickylucia
Doina
Marmoset
miha
luiza
Mada
ozi
fdana
nicol
gomez99
Mirela
mihail
Gabriela
irina
ela
myky
24 participanți

Pagina 3 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Mirela Joi Apr 08, 2010 3:45 am

Ha-ha-ha, alea le servesc "live" party
Mirela
Mirela
maestru gradinar

Mesaje : 1693
Data de inscriere : 15/03/2010
Varsta : 55
Localizare : RO

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  gomez99 Joi Apr 08, 2010 5:38 am

se zice ca se prinde greu, da la mine s-a prin pus in august si ramas peste iarna sub pet.

gomez99
maestru gradinar

Mesaje : 115
Data de inscriere : 25/03/2010

http://ro.fotoalbum.eu/gomez99

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Mirela Joi Apr 08, 2010 1:01 pm

Multumim de pont. Daca nu merge acum, facem transplantarea si in august.
La mine au aparut foarte multi lastari, e o tufa "k lumea", ba chiar si la ceva distanta de planta mama.
Mirela
Mirela
maestru gradinar

Mesaje : 1693
Data de inscriere : 15/03/2010
Varsta : 55
Localizare : RO

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Mirela Joi Apr 08, 2010 2:42 pm

Daca sunt doritori pentru seminte de Albizia, astept datele PM.
Mirela
Mirela
maestru gradinar

Mesaje : 1693
Data de inscriere : 15/03/2010
Varsta : 55
Localizare : RO

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Vin Apr 09, 2010 12:30 am

Am tot promis o lista cu hoya pe care vreau sa le dau. Iat-o :

Plante (mici sau mijlocii)

H. angustifolia Mirela
H. camphorifolia Mirela
H. cummingiana Mirela
H. curtisii Miha
H. GPS 3376 Miha
H. loheri
H. odorata/cembra - 2 buc Miha
H. padangensis Marmo
H. pubicalyx PS 282 Mirela
H. pubicalyx Silver Pink
H. sp Bogor - 2 buc Miha
H. rubida IML 1729 Miha
H. verticillata Miha
H. waietii
H. necunoscuta (am pierdut eticheta si am uitat numele) o sa incerc sa o identific Ozi

Butasi (pot sa ii trimit fara radacini sau ii inradacinez si ii trimit cu radacini)

H. compacta (toate 3 soiurile, simpla si variegate) Miha, Marmo
H. kerrii variegata Miha, Ozi, Marmo
H. odorata/cembra
H. tsangii
H. waietii
H. ariadnae (nu mai am eu dar am o prietena care mi-a spus ca o butaseste pe a ei) Miha

Las lista deschisa, cred ca mai adaug Smile


Ultima editare efectuata de catre luiza in Vin Apr 09, 2010 7:45 am, editata de 3 ori
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  myky Vin Apr 09, 2010 12:43 am

bai, dar nu te incurci. Very Happy
myky
myky
maestru gradinar

Mesaje : 1539
Data de inscriere : 02/06/2009

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  miha Vin Apr 09, 2010 12:44 am

Luiza...stii ca eu nu rezist la hoya... lol! m-ar interesa cateva varietati...cum te-ai gandit sa le dai? Ca esti departe tare...
miha
miha
maestru gradinar

Mesaje : 227
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Vin Apr 09, 2010 12:58 am

Daca vor mai multe fete, as prefera sa trimit un pachet la una dintre voi (platesc eu transportul de aici) si voi le impartiti acolo. Daca esti numai tu atunci este mai simplu ca iti trimit un pachet tie si gata. Smile
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Vin Apr 09, 2010 1:00 am

Myky, vreau sa fac un pic de loc (desi le-am grupat pe cele pe care le dau si parca tot nu se vede mai mult spatiu liber at wit\'s end ).
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  miha Vin Apr 09, 2010 1:33 am

Sigur vor vrea si alte fete...e fascinanta planta asta... Laughing
Mie mi-ar placea curtisii, GPS 3376, odorata/cembra, rubida,sp.Bogor, verticillata si butasi kerry var. ariadnae si eventual din compacte...
Normal ca vei trimite un singur pachet...sa vedem cine ce mai vrea si cum reusim sa-ti intoarcem si noi gestul... Embarassed Apropo...prietena e Ana? Daca da...sa-i transmiti multi pupici din partea mea...sper ca e mai bine... qqqq


Ultima editare efectuata de catre miha in Vin Apr 09, 2010 1:55 am, editata de 1 ori
miha
miha
maestru gradinar

Mesaje : 227
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  ozi Vin Apr 09, 2010 1:49 am

As dori si eu kerrii variegata.
Si si din cealelalte, daca iti ramane, iau si eu una (nu am nicio preferinta) mai putin publi... nu stiu cum, ca am un lastar de trei ani. Si tot lastar e laughing

Edit later: uite, iau eu hoya necunoscuta, si nu te mai chinui sa cauti cum o cheama. Mie-mi place si asa, fara nume! (oricum eu uit, iar etichetele, nu stiu cum, la un moment dat, dispar)


Ultima editare efectuata de catre ozi in Vin Apr 09, 2010 1:52 am, editata de 1 ori
ozi
ozi
maestru gradinar

Mesaje : 1114
Data de inscriere : 01/06/2009
Varsta : 32

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Mirela Vin Apr 09, 2010 1:51 am

Miha, daca tot esti colectionara, eu as zice sa alegi tu prima, ceea ce iti lipseste.
Si eu vreau, dar nu stiu ce lol!
Mirela
Mirela
maestru gradinar

Mesaje : 1693
Data de inscriere : 15/03/2010
Varsta : 55
Localizare : RO

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  miha Vin Apr 09, 2010 2:05 am

Mirela..pai hai sa-ti zic eu... lol!
Camphorifolia e suberba...face o floare ca un glob...roz... eu cred ca merita sa o ai... Wink
Apoi...cumingiana...asta creste sub forma de tufis...si face niste floricele delicate galbene... cauta imagini pe net ...cred ca-ti va placea... Rolling Eyes
Ce sa mai zic... odorata/cembra face niste flori delicate, rasfirate...albe....si am inteles ca miroase foarte frumos...
Angustifolia face niste flori micute...dar sunt rosii si in contrast cu verdele frunzelor arata tare bine...
Sa mai zic??? laughing
Pubicalyx daca nu ai...iar e frumoasa... asemenatoare oarecum cu carnosa..cu frunzele mai lunguiete...Silver pink are frunzele parca stropite cu argint si floarea de un roz fermecator...iar cealalata are floarea mai spre rosu...

Problema va fi ca sigur coletul va ajunge in vama...si cred ca va trebui sa-l primeasca cineva dintr-un oras... Eu cum stau mai pe langa oras...mi-ar fi mai greu sa ma descurc... scratch
miha
miha
maestru gradinar

Mesaje : 227
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Marmoset Vin Apr 09, 2010 2:12 am

Luiza...un butasel de compacta (macar variegata), unul de Kerrya variegata si unul de padagensis vreau si eu... Embarassed
Marmoset
Marmoset
maestru gradinar

Mesaje : 600
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Mirela Vin Apr 09, 2010 2:22 am

Eu iau ce ramane de la voi, cu conditia sa nu le am deja (carnosa, verticillata, bella, australis, Bogor)
Mirela
Mirela
maestru gradinar

Mesaje : 1693
Data de inscriere : 15/03/2010
Varsta : 55
Localizare : RO

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Marmoset Vin Apr 09, 2010 2:47 am

Lasa ca raman eu pe ultimul plan! Pe primul plan sunteti voi, impatimitele cu hoya! party
Marmoset
Marmoset
maestru gradinar

Mesaje : 600
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Vin Apr 09, 2010 3:41 am

daca vreti sa vedeti cum arata florile, sunt aici in ordine alfabetica: http://www.hoyor.net/en/species.php?page=a. gasiti si conditiile de crestere.
o sa centralizez si va spun cum stam Smile. o sa scriu numele in dreptul lor.
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Vin Apr 09, 2010 3:44 am

Miha, Ana este. am sa-i transmit, o sa se bucure. Smile
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Mirela Vin Apr 09, 2010 4:00 am

Hai sa zic si eu:
H. angustifolia
H. camphorifolia
H. cummingiana
H. pubicalyx PS 282
Dar daca vor alte fete, nu e problema. Mie imi ajunge si 1-2.
Luiza, multumim din suflet. qqqq kiss qqqq
Mirela
Mirela
maestru gradinar

Mesaje : 1693
Data de inscriere : 15/03/2010
Varsta : 55
Localizare : RO

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Vin Apr 09, 2010 4:00 am

Mirela, mie imi este greu sa aleg ... Question
Am taiat curtisii de pe lista dar daca sunt mai multe fete care il/o vor, incerc sa gasesc o solutie .
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Vin Apr 09, 2010 4:01 am

Am scris in acelasi timp Smile
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Vin Apr 09, 2010 4:01 am

qqqq qqqq qqqq
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Mirela Vin Apr 09, 2010 4:03 am

Sper ca nu m-am suprapus peste ceea ce vor fetele sunny


Ultima editare efectuata de catre Mirela in Vin Apr 09, 2010 4:15 am, editata de 2 ori
Mirela
Mirela
maestru gradinar

Mesaje : 1693
Data de inscriere : 15/03/2010
Varsta : 55
Localizare : RO

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Vin Apr 09, 2010 4:05 am

Nu, totul este OK
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Mirela Vin Apr 09, 2010 4:16 am

Sa nu uitam de Myky, cu siguranta vrea si ea.
Mirela
Mirela
maestru gradinar

Mesaje : 1693
Data de inscriere : 15/03/2010
Varsta : 55
Localizare : RO

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 3 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum