FLOWER POWER
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

+20
opiadc
nico.agat
simonaelena
Ella
vickylucia
Doina
Marmoset
miha
luiza
Mada
ozi
fdana
nicol
gomez99
Mirela
mihail
Gabriela
irina
ela
myky
24 participanți

Pagina 5 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  ela Lun Apr 12, 2010 3:28 am

gabriela,peste vreo saptamana-doua,vreau sa trimit cateva pachete; iti trimit atunci h.retusa si keiki de dendrobium( tot ai spus ca iti place sa fii ''mama ranitilor'' Very Happy )
ela
ela
maestru gradinar

Mesaje : 407
Data de inscriere : 18/03/2010
Varsta : 66
Localizare : GALATI

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Lun Apr 12, 2010 6:31 am

Multumesc, Miha, sper sa reusesc.
Am vorbit cu Ana, iti multumeste pt urari, toate cele bune din partea ei Smile
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  miha Lun Apr 12, 2010 1:34 pm

luiza a scris:Multumesc, Miha, sper sa reusesc.
Am vorbit cu Ana, iti multumeste pt urari, toate cele bune din partea ei Smile
qqqq kiss
miha
miha
maestru gradinar

Mesaje : 227
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  fdana Lun Apr 12, 2010 11:09 pm

Nu stiu daca e corecta pozitionarea mesajului meu dar incerc aici si daca nu e ok rog moderatorii sa il mute.
Doresc sa cumpar sau sa rog pe cineva care poate sa ma ajute sa cumpar ghivece de ceramica (lut) de diametru mic 5-10 cm.In Timisoara nu exista nici macar un loc unde sa pot gasi desi tot caut de ceva vreme.Am inteles de la cineva ca sunt in Horbach dar noi nu avem asa ceva.Multumesc celor care ma pot ajuta.
fdana
fdana
maestru gradinar

Mesaje : 52
Data de inscriere : 16/03/2010
Varsta : 44
Localizare : Timisoara

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Gabriela Mar Apr 13, 2010 12:50 am

ela a scris:gabriela,peste vreo saptamana-doua,vreau sa trimit cateva pachete; iti trimit atunci h.retusa si keiki de dendrobium( tot ai spus ca iti place sa fii ''mama ranitilor'' Very Happy )
Sarumina !!! De la mine ce ai vrea?Uita-te in albumul meu,ca poate mai am ceva cu ce sa te ademenesc.
DANA, stiu ca mai demult am vazut in Practiker de astea de lut. Asta cred ca aveti in Timisoara.

Gabriela
maestru gradinar

Mesaje : 724
Data de inscriere : 03/06/2009
Varsta : 75
Localizare : Pascani

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  ela Mar Apr 13, 2010 1:42 am

si eu tot din praktiker mi-am cumparat!
gabriela, deocamdata nu mai vreau nimic, am atatea plante in apartament ca nu mai am spatiu excedentar Very Happy
cand imi fac ordine printre flori( vreau sa mai dau cateva unei prietene), daca o sa-mi faca ceva ''cu ochiul'' din albumul tau, fii sigura ca am sa iti spun! pana atunci, sa imi trimiti adresa , sa o am la indemana....
ela
ela
maestru gradinar

Mesaje : 407
Data de inscriere : 18/03/2010
Varsta : 66
Localizare : GALATI

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  fdana Mar Apr 13, 2010 1:50 am

Da Gabi avem doua magazine chiar, dar sunt nu prost ci foarte prost aprovizionate.Am incercat de cateva ori la ei si nu au nimic la dimensiuni mici ci doar mari.
fdana
fdana
maestru gradinar

Mesaje : 52
Data de inscriere : 16/03/2010
Varsta : 44
Localizare : Timisoara

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Gabriela Mar Apr 13, 2010 2:19 am

DANA,5-10cm,diam fundului pe exterior,zici? Da? cind am drum la Iasi ,si trec la Practiker ma uit.


Ultima editare efectuata de catre Gabriela in Mar Apr 13, 2010 1:10 pm, editata de 1 ori

Gabriela
maestru gradinar

Mesaje : 724
Data de inscriere : 03/06/2009
Varsta : 75
Localizare : Pascani

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  fdana Mar Apr 13, 2010 2:35 am

Gabi ma refer la ghivece de diametru mic ca si cele pentru violete( care nu au nevoie de ghivece mari).Eu am luat de aici mai demult 2 bucati cam cat pastila de turba(umflata) insa nu vreau chiar asa mici ci un pic mai mari.
Oricum multumesc( pentru ca te pun pe drumuri).
fdana
fdana
maestru gradinar

Mesaje : 52
Data de inscriere : 16/03/2010
Varsta : 44
Localizare : Timisoara

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Gabriela Mar Apr 13, 2010 2:41 am

Nu-i nici o problema,numai ca nu stiu cind s-o mai intimpla.

Gabriela
maestru gradinar

Mesaje : 724
Data de inscriere : 03/06/2009
Varsta : 75
Localizare : Pascani

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Mar Apr 13, 2010 5:19 am

Marmo iti multumesc din suflet qqqq qqqq qqqq kiss kiss kiss .
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Marmoset Mar Apr 13, 2010 5:44 am

Luiza, cu placere, dar...pentru ce-mi multumesti? Embarassed scratch
Marmoset
Marmoset
maestru gradinar

Mesaje : 600
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Mar Apr 13, 2010 5:55 am

Embarassed am sters din cauza vitezei partea aia din mesaj Embarassed .
Iti multumesc (si iti multumesc mult Smile) pentru ca ai acceptat sa primesti plantele si sa le trimiti apoi la fete not worthy qqqq kiss
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Marmoset Mar Apr 13, 2010 5:58 am

Aaaa..., laughing laughing laughing Luiza kiss kiss kiss ! Ma gandeam ca-i altceva!
Placerea e de partea mea, iar cand ma gandesc ce fericite or sa fie fetele, zau ca merita cu varf si-ndesat!
Uite si tu ce bucurie ne faci! Zic sarut mana in numele tuturor! not worthy kiss qqqq
Marmoset
Marmoset
maestru gradinar

Mesaje : 600
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Mirela Mar Apr 13, 2010 5:58 am

Vaaaiiiii de mine! Adica vorbim aici despre Hoya? affraid
Mirela
Mirela
maestru gradinar

Mesaje : 1693
Data de inscriere : 15/03/2010
Varsta : 55
Localizare : RO

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Mar Apr 13, 2010 6:03 am

da Smile
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Marmoset Mar Apr 13, 2010 6:04 am

Ei, Luiza, vezi? Very Happy QED!!!
Iar mie asta mi-e arhi-suficient! flower qqqq
Marmoset
Marmoset
maestru gradinar

Mesaje : 600
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  myky Mar Apr 13, 2010 12:41 pm

luiza a scris:Embarassed am sters din cauza vitezei partea aia din mesaj Embarassed .
Iti multumesc (si iti multumesc mult Smile) pentru ca ai acceptat sa primesti plantele si sa le trimiti apoi la fete not worthy qqqq kiss

si ea face pachete frumoase. Very Happy
myky
myky
maestru gradinar

Mesaje : 1539
Data de inscriere : 02/06/2009

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Gabriela Mar Apr 13, 2010 1:12 pm

Io insist!! Luiza,cum ne achitam ????? Poate o adresa unde sa trimitem bani,sau plante,sau...cum crezi tu ?

Gabriela
maestru gradinar

Mesaje : 724
Data de inscriere : 03/06/2009
Varsta : 75
Localizare : Pascani

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  ozi Mar Apr 13, 2010 1:37 pm

Io nu insist.
Nici nu ma gandeam altfel, asa ca, Luiza, te rog spune-ne cat ne costa (sau ce doresti la schimb). Si tu ai dat bani pe plante (macar pentru cele mature).
ozi
ozi
maestru gradinar

Mesaje : 1114
Data de inscriere : 01/06/2009
Varsta : 32

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Mar Apr 13, 2010 8:31 pm

ozi a scris: ... eu nu fac schimburi. Si nici nu vand. Daruiesc cu placere party

si eu la fel Smile
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  luiza Mar Apr 13, 2010 8:37 pm

plantele cu radacini sunt plante din butasi, sunt de talie mica si mijlocie, am sa incerc sa le scot din pamant si sa le trimit in putin sphagnum umed, fiecare in punga ei, cum spunea Ella. qqqq
luiza
luiza
maestru gradinar

Mesaje : 537
Data de inscriere : 18/03/2010
Localizare : montreal

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Mirela Mar Apr 13, 2010 8:44 pm

Deci vorba inteleptului, multumiri din tot sufletul Luizei, sigur ca tre' sa ne vorbim si sa-i intoarcem bucuria!
La fel, tot din suflet, multumiri pentru Marmoset, care preia sarcina de a le distribui ulterior.
Risc sa devin patetica, dar frumusetea oamenilor pe care i-am descoperit pe acest forum, este aproape inimaginabila! qqqq
Mirela
Mirela
maestru gradinar

Mesaje : 1693
Data de inscriere : 15/03/2010
Varsta : 55
Localizare : RO

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  myky Mar Apr 13, 2010 10:43 pm

Mirela a scris:Deci vorba inteleptului, multumiri din tot sufletul Luizei, sigur ca tre' sa ne vorbim si sa-i intoarcem bucuria!
La fel, tot din suflet, multumiri pentru Marmoset, care preia sarcina de a le distribui ulterior.
Risc sa devin patetica, dar frumusetea oamenilor pe care i-am descoperit pe acest forum, este aproape inimaginabila! qqqq

draga mea, fiecare are si o parte 'intunecata', pot doar sa sper ca 'intunecimea' nu se va arata aici qqqq .
myky
myky
maestru gradinar

Mesaje : 1539
Data de inscriere : 02/06/2009

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Mirela Mar Apr 13, 2010 10:50 pm

Asta mi-o doresc si eu! party
Mirela
Mirela
maestru gradinar

Mesaje : 1693
Data de inscriere : 15/03/2010
Varsta : 55
Localizare : RO

Sus In jos

OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE - Pagina 5 Empty Re: OFERTE, CERERI, SCHIMBURI PLANTE

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 9 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum